Newsletter
X

NIE MA TEGO, CZEGO SZUKASZ?
Zapisz się na NEWSLETTER

1-2 razy w tygodniu będziemy powiadamiać Cię o nowych tytułach

Zapisz się i odbierz kupon z rabatem 8%


Duchowość
24.3
PLN
Wszystko, co dojrzałe, pragnie umrzeć
Rozwój duchowy nie polega na osiąganiu kolejnych etapów, ale na otwarciu oczu

Wszystko, co dojrzałe, pragnie umrzeć

Andrzej Hołowaty OP
Wydawnictwo: W drodze
Czas trwania: 1 godz. 17 min.
(Ilość ocen: 1)

 

Jest to zapis rekolekcji zmarłego nagle o. Andrzeja Hołowatego OP, który przez całe życie zafascynowany był nade wszystko Ewangelią. Mówił o Niej z takim entuzjazmem, że zaciekawiał, przyciągał, inspirował, niepokoił. Przyjaciele opisują go jako człowieka, który miał niezwykłą wrażliwość i umiejętność słuchania, był pełen poczucia humoru, radości życia i zachwytu dla piękna natury. Rekolekcje Wszystko, co dojrzałe, pragnie umrzeć zostały wygłoszone na Jamnej w 2008 r.

 

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni, że w życiu mamy coś osiągnąć. Inaczej jest w życiu duchowym. Tam, gdzie powinniśmy być, już jesteśmy. Broń Boże, żebyśmy myśleli, że mamy w życiu duchowym coś zrealizować. Takie myślenie kryje pewien merkantylny układ z Panem Bogiem, to znaczy taki, że ja muszę do czegoś dojść, coś Mu dać, kimś dla Niego być. Nic podobnego. Rozwój duchowy nie polega na osiąganiu kolejnych etapów, ale na otwarciu oczu...

Andrzej Hołowaty OP, fragment rekolekcji

O AUTORZE

Andrzej Hołowaty OP (1960-2011) znany był przede wszystkim jako nieprzeciętny kaznodzieja, katecheta kochany przez „trudną” młodzież, a także miłośnik jazzu, wytrawny czytelnik, zafascynowany m.in. genialnym samoukiem Gustawem Thibonem czy medytacją zen. W latach 1996-2000 był redaktorem naczelnym Wydawnictwa W drodze. Najdłużej pracował w Rzeszowie, gdzie odprawiane przez niego Msze Święte przyciągały wiernych z całego miasta. W 2009 roku zamieszkał na Jamnej, ceniąc sobie zarówno prowincjonalną codzienność, jak i „najazdy” młodzieży. Zmarł nagle 25 sierpnia 2011 roku.

 

O WYDAWNICTWIE

Wydawnictwo "W drodze" założyli dominikanie, których dewizą jest "głosić wszystkim, wszędzie i na wszelkie możliwe sposoby". Jednym z tych sposobów głoszenia jest oficyna wydawnicza oraz miesięcznik. Powstały one w czasach "głębokiej komuny". "W drodze" stwarzało wówczas jedną z niewielu możliwości wymiany myśli i publikacji dzieł nie tylko z zakresu duchowości i teologii, ale także filozofii, spraw społecznych, kultury, literatury. Dzisiaj starają się być wierni tamtej wrażliwości umysłu i serca. Dostrzegają potrzebę zdolności rozglądania się wokół tak, by nie przeoczyć człowieka, który stanowi jedyną rację dominikańskiej misji. Pozostają więc w ciągłym zmaganiu się ze słowem i o słowo "W drodze" - tym samym i ciągle nowym.

W-drodze

Cena: 24,30 zł
Cena netto: 19,76 zł
Cena w innych sklepach: 15,80 zł
Posłuchaj fragmentu

Format: pliki mp3.
Nie płacisz za dostawę.
Pliki pobierasz z Internetu
zaraz po opłaceniu zamówienia.

Pobierz i słuchaj jak Ci wygodnie:

Pobierz audiobook na Pc Pobierz audiobook na Tablet Pobierz audiobook na Smartphone

Więcej »

Metryczka

Tytuł Wszystko, co dojrzałe, pragnie umrzeć
Autor Andrzej Hołowaty OP
Lektor Andrzej Hołowaty OP
Format mp3 - pliki do pobrania
Długość nagrania 1 godz. 17 min.
Data wydania 2012
ISBN wersji cyfrowej 978-83-7906-014-6
Wielkość pliku (w MB) 71 MB

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl