Newsletter
X

NIE MA TEGO, CZEGO SZUKASZ?
Zapisz się na NEWSLETTER

1-2 razy w tygodniu będziemy powiadamiać Cię o nowych tytułach

Zapisz się i odbierz kupon z rabatem 8%


Biografie
39.9
PLN
Udręka i ekstaza
Niezwykła powieść o życiu i twórczości Michała Anioła

Udręka i ekstaza

Irving Stone
Wydawnictwo: Aleksandria
Czas trwania: 38 godz. 6 min.
(Ilość ocen: 2)


Michał Anioł to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawanych twórców wszech czasów. Malarz, rzeźbiarz i architekt przez całe swoje długie i ciekawe życie tworzył z nadludzką pasją, zrozumiałą tylko dla wielkich mistrzów. Do dziś poruszają nas jego freski z Kaplicy Sykstyńskiej czy watykańska Pietà.

Irving Stone w tej zbeletryzowanej biografii prowadzi nas przez pracowanie, w których uczył się Michał Anioł, zapoznaje nas z najważniejszymi ludźmi tamtego okresu, a także pokazuje nam genezę wielkich dzieł, jakie z oddaniem tworzył Buonarotti.

Udręka i ekstaza to nie tylko dogłębna i fascynująca historia jednego człowieka, to także pasjonujący obraz całej epoki. Aby go stworzyć, autor przeniósł się na kilka lat z USA do Włoch, gdzie zgłębiał historię włoskiego renesansu i jego głównych bohaterów. Warto wybrać się wraz z nim w tę niezwykle poruszającą i pouczającą zarazem podróż ...

 

O AUTORZE

Irving Stone (1903 - 1989) amerykański pisarz znany ze swoich zbeletryzowanych biografii malarzy, pisarzy, czy naukowców na stałe zapisał się w annałach kultury światowej. Jego powieści został przetłumaczone na wiele języków, doczekały się też adaptacji filmowych. Oprócz Udręki i ekstazy Stone jest autorem miedzy innymi Pasji utajonych - powieści o Zygmuncie Freudzie, Żeglarza na koniu - biografii Jacka Londona, czy Pasji życia - historii losów Vincenta van Gogha.

 

O WYDAWNICTWIE

ALEKSANDRIA to wydawnictwo z Katowic, które jako jedno z pierwszych postanowiło przełożyć klasykę polskiej i światowej literatury na język mówiony. Angażując do nagrań czołowych polskich aktorów stworzyło zbiór interpretacyjnych arcydzieł. Staraniem Aleksandrii ukazały się w formie audiobooków książki takich autorów jak: Sienkiewicz, Prus, Reymont czy Jasienica a także Eric Emmanuel Schmitt, Mark Twain, Victor Hugo i G. K. Chesterton.

---

Cena: 39,90 zł
Cena netto: 32,44 zł
Cena w innych sklepach: 25,94 zł
Posłuchaj fragmentu

Format: pliki mp3.
Nie płacisz za dostawę.
Pliki pobierasz z Internetu
zaraz po opłaceniu zamówienia.

Pobierz i słuchaj jak Ci wygodnie:

Pobierz audiobook na Pc Pobierz audiobook na Tablet Pobierz audiobook na Smartphone

Więcej »

Metryczka

Tytuł Udręka i ekstaza
Autor Irving Stone
Lektor Janusz Zadura
Tłumaczenie Aldona Szpakowska
Format mp3 - pliki do pobrania
Długość nagrania 38 godz. 6 min.
Data wydania 2014
Wielkość pliku (w MB) 2,15 GB

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl