Newsletter
X

NIE MA TEGO, CZEGO SZUKASZ?
Zapisz się na NEWSLETTER

1-2 razy w tygodniu będziemy powiadamiać Cię o nowych tytułach

Zapisz się i odbierz kupon z rabatem 8%


Biografie
28
PLN
Świat w moich dłoniach
Świat w moich dłoniach 1 5
Pouczająca i niosąca nadzieję historia człowieka, który się nie poddał

Świat w moich dłoniach

Życie bez słuchu i wzroku
Peter Hepp
Wydawnictwo: Credo
Czas trwania: 9 godz. 53 min.
(Ilość ocen: 1)

AUDIOBOOK DOSTĘPNY TYLKO NA CD - PRZEJDŹ DO SKLEPU WYDAWCY >>

O świecie głuchoniewidomych nie wiemy prawie nic. Wielu w ogóle nie zdaje sobie sprawy z istnienia tak złożonej niepełnosprawności, która niemal pozbawia człowieka kontaktu ze światem. Tymczasem nawet tak wielkie ograniczenia nie są w stanie zatrzymać ludzkiego ducha. Świat w moich dłoniach to wzruszająca historia życia człowieka, który nigdy się nie poddał i któremu udało się odnaleźć szczęście w służbie innym.

O AUTORZE

Peter Hepp urodził się w 1961 roku jako głuche dziecko – jedyny niesłyszący w rodzinie. Ma już trzy lata, gdy pewien lekarz przypadkowo odkrywa, że z jego słuchem jest coś nie w porządku. Dopiero w wieku pięciu lat zaczyna brać udział w prywatnych zajęciach logopedycznych.

W szkole, a później w internacie dla dzieci z wadami słuchu poznaje wspólne życie z „towarzyszami niedoli”. Tam uczy się języka migowego, który staje się jego „mową ojczystą”.

Podobnie jak wielu niesłyszących, szuka praktycznego zawodu. Lecz szybko zdaje sobie sprawę, że praca w rzemiośle nie jest wszystkim, na co go stać. Angażuje się w działalność socjalną. Odkrywa swe powołanie, pracując jako opiekun niewidomych i niesłyszących. Mimo kalectwa jest szczęśliwy, mogąc nieść pomoc słabszym i potrzebującym.

Jednak życie rzuca mu nowe wielkie wyzwanie: jego wzrok zaczyna się systematycznie pogarszać. Zanim kończy trzydzieści lat, dowiaduje się, że wkrótce całkowicie oślepnie. Popada w depresję, której towarzyszy głęboki wewnętrzny kryzys. Pojawiają się myśli o samobójstwie. Tylko dzięki ogromnemu wsparciu ze strony przyjaciół i miłości do Margherity, jego późniejszej żony, udaje mu się ponownie stawić czoła życiu.

Cena: 28,00 zł
Cena netto: 22,76 zł
Posłuchaj fragmentu

Format: pliki mp3.
Nie płacisz za dostawę.
Pliki pobierasz z Internetu
zaraz po opłaceniu zamówienia.

Pobierz i słuchaj jak Ci wygodnie:

Pobierz audiobook na Pc Pobierz audiobook na Tablet Pobierz audiobook na Smartphone

Więcej »

Metryczka

Tytuł Świat w moich dłoniach
Podtytuł Życie bez słuchu i wzroku
Autor Peter Hepp
Lektor Jerzy Zelnik
Tłumaczenie Henryk Kompf
Długość nagrania 9 godz. 53 min.
Data wydania 2009

Opinie o produkcie (1)

Ala
29 czerwca 2013

Fantastyczny audiobook! Niewiarygodna historia przeczytana tak, że nie umiałam się od niej oderwać. Do tego ilustracja muzyczna jest dopracowana w niezwykły, jak na poziom większości audiobooków, sposób. Gorąco polecam.

Sklep internetowy Shoper.pl