Newsletter
X

NIE MA TEGO, CZEGO SZUKASZ?
Zapisz się na NEWSLETTER

1-2 razy w tygodniu będziemy powiadamiać Cię o nowych tytułach

Zapisz się i odbierz kupon z rabatem 8%


Filozofia
25
PLN
Rozmyślania Marka Aureliusza
O sztuce rozumnego życia

Rozmyślania Marka Aureliusza

Marek Aureliusz
Wydawnictwo: Studio Fanfara
Czas trwania: 4 godz. 47 min.
(Ilość ocen: 5)

Rozmyślania (inny tytuł: Do siebie samego) to zbiór osobistych zapisków rzymskiego cesarza Marka Aureliusza, zwanego filozofem na  tronie. Powstały ponad 18 wieków temu (w latach 170-180 n.e.), jednak w żadnej mierze nie straciły na aktualności. Inspirowały przez wieki władców, filozofów i pisarzy a jednocześnie były busolą dla wielu zwykłych czytelników. Dzisiaj Rozmyślań słucha się jak poradnika zrównoważonego życia, skierowanego do utrudzonego i zabieganego słuchacza, który żyje w niepewnych i rozedrganych czasach.

Pacyfistycznie nastawiony do świata cesarz tworzył swoje zapiski w ostatniej dekadzie życia, kiedy to zmuszony był walczyć z germańskimi plemionami Markomanów, co czynił niejako z konieczności, aczkolwiek skutecznie. Poprzez zapiski te przebija postać człowieka skromnego i obowiązkowego; patrioty, który żywi jednocześnie życzliwość dla całego rodzaju ludzkiego; władcy, który doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jego życie przeminie i śmierć zrówna go z pospolitym obywatelem.

Marek Aureliusz należy do najświetniejszych reprezentantów szkoły stoickiej, która ceniła umiar i wstrzemięźliwość, a do tego postępowanie rozumne i zgodne z naturą. Choć autor Rozmyślań krwawo prześladował chrześcijan, to jednak wywarł znaczny wpływ na myśl chrześcijańską. Głównie poprzez pokorne uznanie ludzkiej zależności od Boga i ufne zdanie się na Jego opatrzność w nadziei, że powołał ludzkość do życia z miłości.

 

O WYDAWCACH

Inicjatorem serii Audioteka Klasyki Filozofii jest Wydział Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W ten nowy i atrakcyjny sposób Wydział pragnie przybliżyć kanon najważniejszych dzieł filozoficznych współczesnemu odbiorcy i zachęcić do studiowania dorobku ludzkiej myśli.

Wydział Filozofii KUL

 

Wydawcą i producenten audiobooka jest Studio Nagrań Multimedialnych FANFARA OO. Bernardynów z Lublina. Studio specjalizuje się w nagraniach muzycznych, lektorskich oraz udźwiękowieniach filmów.

Studio FANFARA

---

Cena: 25,00 zł
Cena netto: 20,33 zł
Cena w innych sklepach: 16,25 zł
Posłuchaj fragmentu

Format: pliki mp3.
Nie płacisz za dostawę.
Pliki pobierasz z Internetu
zaraz po opłaceniu zamówienia.

Pobierz i słuchaj jak Ci wygodnie:

Pobierz audiobook na Pc Pobierz audiobook na Tablet Pobierz audiobook na Smartphone

Więcej »

Metryczka

Tytuł Rozmyślania Marka Aureliusza
Seria Audioteka Klasyki Filozofii
Autor Marek Aureliusz
Lektor Witold Kopeć
Tłumaczenie Marian Reiter
Format mp3 - pliki do pobrania
Długość nagrania 4 godz. 47 min.
Data wydania 2013
Wielkość pliku (w MB) 324 MB

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl