Newsletter
X

NIE MA TEGO, CZEGO SZUKASZ?
Zapisz się na NEWSLETTER

1-2 razy w tygodniu będziemy powiadamiać Cię o nowych tytułach

Zapisz się i odbierz kupon z rabatem 8%


Okiem psychologa
24
PLN
Psychologia płciowości
  • nowość
Dla tych, którzy chcą świadomie przeżywać swoją płeć

Psychologia płciowości

Zapis wykładów akademickich
Karol Meissner OSB
Wydawnictwo: Agape
Czas trwania: 10 godz. 13 min
(Ilość ocen: 0)

 

 

Autor, znany duszpasterz i lekarz, podejmuje takie kwestie jak: zadowolenie płciowe, funkcje płci w małżeństwie i w celibacie, stosunek seksualny, zasady wychowania kobiety i mężczyzny, płciowość a lęki, zachowania seksualne rodzące cierpienie itp.

Połączenie głębokiej wiedzy i doświadczenia o. Karola z jego przystępnym językiem i poczuciem humoru to gwarancja zdobywania rzetelnych informacji w niezwykle przyjaznej atmosferze. Styl o. Karola to niedościgniony wzorzec przygotowywania młodych (i nie tylko) słuchaczy do życia w rodzinie.

 

SPIS ROZDZIAŁÓW

1. Zagadnienia wstępne
2. Osoba - podmiot płciowości
3. Miejsce płci w strukturze osoby ludzkiej i jej działań
4. Funkcje płci w małżeństwie
5. Celibat a funkcje płci
6. Płciowość i lęki
7. Zadowolenie płciowe
8. Stosunek seksualny
9. Zachowania seksualne, które rodzą cierpienie
10. Zasady wychowania kobiety i mężczyzny

 

OD AUTORA 

Wykłady zawarte na tej płycie były wygłaszane w Studium Rodziny przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a również w innych ośrodkach i duszpasterstwach rodzin. Pierwotnie wykłady zostały opracowane na zaproszenie studentów Wydziału Psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w czasach, gdy współpracowałem z duszpasterstwem akademickim tej uczelni. Opracowany program został zatwierdzony przez dziekana wydziału, jak również przez rektora uczelni.

W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, miało miejsce znaczne ożywienie pracy duszpasterskiej z małżeństwami i z rodziną. Skłoniło szereg uczelni katolickich do podjęcia kursów formacyjnych. Tak powstały studia rodzinne w Krakowie, w Warszawie (w Łomiankach), w Poznaniu, Wrocławiu i wielu innych miastach. Studium przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zostało zorganizowane przez panią prof. Dorotę Bielową, która zaprosiła mnie do wygłoszenia cyklu wykładów z psychologii płciowości. Powtarzałem je później w innych ośrodkach.

o. Karol Meissner OSB


O AUTORZE

O. Karol Meissner OSB (1927 - 2017) - do zakonu benedyktynów wstąpił po studiach medycznych. Zajmował się psychologią i psychiatrią. Jest autorem wielu szeroko rozpowszechnionych publikacji o seksualności, małżeństwie, rodzinie i wychowaniu. Służy przez głoszone rekolekcje, konferencje, artykuły oraz porady indywidualne.

  

O WYDAWNICTWIE

Wydawnictwo Agape zostało założone w 2001 r. przez Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej w celu ewangelizacji za pośrednictwem prasy oraz książek o tematyce religijnej i społecznej. Główną publikacją wydawnictwa jest czasopismo „Miłujcie się!” wydawane w 18 wersjach językowych w rocznym nakładzie sięgającym 1,5 miliona egzemplarzy i dystrybuowane w ponad 100 krajach na wszystkich kontynentach.

Ponadto w ofercie wydawnictwa Agape znajdują się modlitewniki, poradniki oraz pomoce katechetyczne a także książki (w tym także audio- i e-booki) podejmujące tematykę często nieobecną w mediach głównego nurtu i obejmujące pozycje dotyczące m.in. podstaw wiary Kościoła katolickiego, historii nawróceń znanych osobistości, relacji pomiędzy nauką a wiarą, nadprzyrodzonego działania Boga w świecie, czystości i przygotowania do małżeństwa, relacji małżeńskich i rodzinnych, zagrożeń duchowych, historii Kościoła, relacji chrześcijaństwa z innymi religiami.

 

Wydawnictwo AGAPE

---


Cena: 24,00 zł
Cena netto: 19,51 zł
Cena w innych sklepach: 15,60 zł
Posłuchaj fragmentu

Format: pliki mp3.
Nie płacisz za dostawę.
Pliki pobierasz z Internetu
zaraz po opłaceniu zamówienia.

Pobierz i słuchaj jak Ci wygodnie:

Pobierz audiobook na Pc Pobierz audiobook na Tablet Pobierz audiobook na Smartphone

Więcej »

Metryczka

Tytuł Psychologia płciowości
Podtytuł Zapis wykładów akademickich
Autor Karol Meissner OSB
Lektor Karol Meissner OSB
Tłumaczenie -
Format mp3 - pliki do pobrania
Długość nagrania 10 godz. 13 min
Data wydania 2017
Wielkość pliku (w MB) 575 MB

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl