Newsletter
X

NIE MA TEGO, CZEGO SZUKASZ?
Zapisz się na NEWSLETTER

1-2 razy w tygodniu będziemy powiadamiać Cię o nowych tytułach

Zapisz się i odbierz kupon z rabatem 8%


Dla dzieci
19.9
PLN
Opowiastki familijne(7) - zbiór opowiadań
Fantastyczny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem

Opowiastki familijne(7) - zbiór opowiadań

Beata Andrzejczuk
Wydawnictwo: Rafael
Czas trwania: 1 godz. 16 min.
(Ilość ocen: 0)

Opowiastki familijne pokochały już setki tysięcy dzieci i rodziców w Polsce! Ciepłe, wzruszające, wychowawcze, pobudzające wyobraźnię, uczące empatii, wrażliwości, układania relacji z rówieśnikami i starszymi, odróżniania dobra od zła, pobudzające małych słuchaczy do refleksji nad takimi wartościami jak koleżeństwo, przyjaźń, szacunek...

Rzadko zdarza się, by zarówno dorośli, jak i mali czytelnicy czy słuchacze tak zgodnie i entuzjastycznie oceniali kierowaną do dzieci literaturę. Tym razem jest tak m.in. dlatego, że świetnie napisane (i przeczytane) historie wciągają i pobudzają wyobraźnię a potem w naturalny rozpoczynają ważne dla dzieci rozmowy z mamą i tatą - rozmowy, które budują silne więzi rodzinne... 

 

SPIS OPOWIADAŃ

1. Historia ukryta w czekoladzie   [22 min.]
Opowiadanie traktujące o kradzieży i jej motywach. W tym wypadku braku pieniędzy i trosce o młodsze rodzeństwo. Celem historii jest uświadomienie dzieciom, iż każda kradzież jest zła bez względu na motywy, choć w tym wypadku dzieci odczuwają współczucie dla głównej bohaterki i jej rodziny. Pozwala to spojrzeć na tę sama rzecz, na różnych płaszczyznach i z wielu perspektyw, co stanowi wyjście do ciekawej dyskusji.

2. Krótka bajka o miłości   [8 min.]
Meritum opowiastki stanowi ,,Miłość”, jako uczucie wypowiedziane. Mówi o naturalnej potrzebie każdego człowieka do przyjmowania miłości w wyrażanej w najbardziej oczekiwany sposób.

3. Czarne albo białe   [13 min.]
"Dobro albo zło” Historia ma na celu uświadomienie dzieciom, iż czasem wybór pomiędzy dobrem a złem jest prosty. Zachęca do stawiania prostych pytań i udzielania na nie jednoznacznych odpowiedzi. Przekonuje, iż znajomość prostych reguł wyboru pomiędzy dobrem a złem pomaga w życiu i jest podstawą rozwiązywania problemów bardziej złożonych.

4. Zwyczajne słowo   [19 min.]
Główną bohaterką tej opowiastki jest biedna dziewczynka i bogaty chłopiec. Historia porozumienia i współżycia pomiędzy ludźmi biednymi i bogatymi; różnice i podobieństwa, a także rola dziecka, które w żadnym z wyżej wymienionych przypadków nie jest odpowiedzialne za to, w jakiej rodzinie funkcjonuje.

5. Trzy słowa   [14 min.]
Wspaniałe opowiadanie dla przedszkolaków (od najmłodszych do starszaków) zwracające uwagę na trzy zwroty grzecznościowe: "Proszę, dziękuję, przepraszam”. Problematyka osadzona w scenerii bajkowej zachęca do słuchania i dyskusji na ten temat.

 

O AUTORCE

Beata Andrzejczuk (rocznik 1966) – polska pisarka; członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Laureatka wielu nagród literackich. Autorka kilkudziesięciu opowiadań dla dorosłych i dzieci publikowanych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Austrii, Australii, na Białorusi. Aktywnie angażuje się w pomoc dzieciom borykającym się z różnorodnymi trudnościami, dzięki czemu bardzo dobrze orientuje się w ich problemach. Opracowała m.in. bajki dla dzieci z dysleksją, a także bestsellerową serię Pamiętnik nastolatki. Jest mamą trójki dzieci.

 

O WYDAWNICTWIE

Dom Wydawniczy Rafael powstał w 2000 roku. Poza modlitewnikami, literaturą maryjną i pomocami duszpasterskimi wydawnictwo publikuje literaturę dla dzieci i młodzieży, a także albumy, beletrystykę i książki popularnonaukowe z dziedziny historii. W swojej ofercie posiada także pozycje poświęcone Janowi Pawłowi II.

 

Dom Wydawniczy Rafael 

---

Cena: 19,90 zł
Cena netto: 16,18 zł
Cena w innych sklepach: 14,93 zł
Posłuchaj fragmentu

Format: pliki mp3.
Nie płacisz za dostawę.
Pliki pobierasz z Internetu
zaraz po opłaceniu zamówienia.

Pobierz i słuchaj jak Ci wygodnie:

Pobierz audiobook na Pc Pobierz audiobook na Tablet Pobierz audiobook na Smartphone

Więcej »

Metryczka

Tytuł Opowiastki familijne(7) - zbiór opowiadań
Seria Opowiastki familijne
Autor Beata Andrzejczuk
Lektor Jacek Lecznar
Format mp3 - pliki do pobrania
Długość nagrania 1 godz. 16 min.
ISBN wersji cyfrowej 9788375695564
Wielkość pliku (w MB) 70

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl