Newsletter
X

NIE MA TEGO, CZEGO SZUKASZ?
Zapisz się na NEWSLETTER

1-2 razy w tygodniu będziemy powiadamiać Cię o nowych tytułach

Zapisz się i odbierz kupon z rabatem 8%


Dla dzieci
19.9
PLN
Opowiastki familijne(6) - zbiór opowiadań
Fantastyczny sposób na rozpoczęcie rozmowy z dzieckiem

Opowiastki familijne(6) - zbiór opowiadań

Beata Andrzejczuk
Wydawnictwo: Rafael
Czas trwania: 1 godz. 15 min.
(Ilość ocen: 0)

Opowiastki familijne pokochały już setki tysięcy dzieci i rodziców w Polsce! Ciepłe, wzruszające, wychowawcze, pobudzające wyobraźnię, uczące empatii, wrażliwości, układania relacji z rówieśnikami i starszymi, odróżniania dobra od zła, pobudzające małych słuchaczy do refleksji nad takimi wartościami jak koleżeństwo, przyjaźń, szacunek...

Rzadko zdarza się, by zarówno dorośli, jak i mali czytelnicy czy słuchacze tak zgodnie i entuzjastycznie oceniali kierowaną do dzieci literaturę. Tym razem jest tak m.in. dlatego, że świetnie napisane (i przeczytane) historie wciągają i pobudzają wyobraźnię a potem w naturalny rozpoczynają ważne dla dzieci rozmowy z mamą i tatą - rozmowy, które budują silne więzi rodzinne... 

 

SPIS OPOWIADAŃ

1. O Iwonce, która postanowiła wierzyć w to, czego nie widziała   [14 min.] 
Opowiadanie poruszające kwestię miłości między rodzicami, a dziećmi, udzielające odpowiedzi na podstawowe pytania: "Czy, jeśli mama jest na mnie zła, to nadal mnie kocha? Czy, jeśli tatuś na mnie nakrzyczał, to kocha mnie, czy już nie?” Inspirujące do rozmowy o uczuciach i emocjach, utwierdzające dzieci w przekonaniu, że są kochane, choć w sytuacji konfliktowej tego nie widać. Pozwalające zrozumieć negatywne emocje rodziców i uczące rozdzielać te emocje od rodzicielskiej miłości, która trwa zawsze.

2. Czarodziejska podróż   [19 min.] 
Zwrócenie uwagi dzieci na szczegóły, radości i smutki, które mijają dążąc do upragnionego celu.

3. Bucik Łukasza   [16 min.]
W tej opowiastce główną rolę grają marzenia. Opowieść o tym, jak bardzo wzbogacają one życie wewnętrzne dzieci.

4. Kaziu i zasady   [11 min. ]
Historia o ,,zasadach” i ich przestrzeganiu, w życiu każdego dziecka i każdego dorosłego człowieka. Opowiadanie uświadamiające, iż brak zasad nie oznacza wolności lecz samowolę, a ich przestrzeganie pomaga w bezpiecznej wędrówce przez życie.

5. Antek rozrabiaka   [15 min.]
Historia opowiedziana w tym przypadku ma na celu skłonienie do dyskusji, w której dzieci rozważą, w jaki sposób ułożyć sobie relacje z rówieśnikami, którzy nie zawsze postępują dobrze. Wyeksponowano zasadniczy problem: "Czy potępiać niegrzeczne dzieci, czy ich zachowanie?” Odpowiedź jest prosta. Nie tolerujemy złych zachowań, natomiast staramy się szanować rówieśników.

O AUTORCE

Beata Andrzejczuk (rocznik 1966) – polska pisarka; członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Laureatka wielu nagród literackich. Autorka kilkudziesięciu opowiadań dla dorosłych i dzieci publikowanych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Austrii, Australii, na Białorusi. Aktywnie angażuje się w pomoc dzieciom borykającym się z różnorodnymi trudnościami, dzięki czemu bardzo dobrze orientuje się w ich problemach. Opracowała m.in. bajki dla dzieci z dysleksją, a także bestsellerową serię Pamiętnik nastolatki. Jest mamą trójki dzieci.

 

O WYDAWNICTWIE

Dom Wydawniczy Rafael powstał w 2000 roku. Poza modlitewnikami, literaturą maryjną i pomocami duszpasterskimi wydawnictwo publikuje literaturę dla dzieci i młodzieży, a także albumy, beletrystykę i książki popularnonaukowe z dziedziny historii. W swojej ofercie posiada także pozycje poświęcone Janowi Pawłowi II.

 

Dom Wydawniczy Rafael 

---

Cena: 19,90 zł
Cena netto: 16,18 zł
Cena w innych sklepach: 14,93 zł
Posłuchaj fragmentu

Format: pliki mp3.
Nie płacisz za dostawę.
Pliki pobierasz z Internetu
zaraz po opłaceniu zamówienia.

Pobierz i słuchaj jak Ci wygodnie:

Pobierz audiobook na Pc Pobierz audiobook na Tablet Pobierz audiobook na Smartphone

Więcej »

Metryczka

Tytuł Opowiastki familijne(6) - zbiór opowiadań
Seria Opowiastki familijne
Autor Beata Andrzejczuk
Lektor Jacek Lecznar
Format mp3 - pliki do pobrania
Długość nagrania 1 godz. 15 min.
ISBN wersji cyfrowej 9788375695557
Wielkość pliku (w MB) 69

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl