Newsletter
X

NIE MA TEGO, CZEGO SZUKASZ?
Zapisz się na NEWSLETTER

1-2 razy w tygodniu będziemy powiadamiać Cię o nowych tytułach

Zapisz się i odbierz kupon z rabatem 8%


Dla dzieci
19.9
PLN
Opowiastki familijne(5) - zbiór opowiadań
Fantastyczny sposób na rozpoczęcie rozmowy z dzieckiem

Opowiastki familijne(5) - zbiór opowiadań

Beata Andrzejczuk
Wydawnictwo: Rafael
Czas trwania: 1 godz. 16 min.
(Ilość ocen: 0)

Opowiastki familijne pokochały już setki tysięcy dzieci i rodziców w Polsce! Ciepłe, wzruszające, wychowawcze, pobudzające wyobraźnię, uczące empatii, wrażliwości, układania relacji z rówieśnikami i starszymi, odróżniania dobra od zła, pobudzające małych słuchaczy do refleksji nad takimi wartościami jak koleżeństwo, przyjaźń, szacunek...

Rzadko zdarza się, by zarówno dorośli, jak i mali czytelnicy czy słuchacze tak zgodnie i entuzjastycznie oceniali kierowaną do dzieci literaturę. Tym razem jest tak m.in. dlatego, że świetnie napisane (i przeczytane) historie wciągają i pobudzają wyobraźnię a potem w naturalny rozpoczynają ważne dla dzieci rozmowy z mamą i tatą - rozmowy, które budują silne więzi rodzinne... 

 

SPIS OPOWIADAŃ

1. To jest mój tatuś!   [17 min.]
Opowiadanie porusza trudne relacje ojczyma i córki. Pokazuje bunt dziewczynki i przekonuje do budowania pozytywnych więzi między nimi.

2. Łatka   [14 min.]
Historia poruszająca trudne zagadnienie utraty przez dziecko czegoś niezwykle ważnego w życiu. Opowiadanie ukazuje związek pomiędzy utratą, a otrzymaniem w to miejsce ,,daru od losu”.

3. Drzewko marzeń   [16 min.]
Opowiadanie o łzach, próba zastanowienia się nad tym, dlaczego ludzie płaczą i co można zrobić, aby łez smutku było jak najmniej.

4. Obrażalski Grześ   [15 min.]
Ukazanie częstych wad przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym; obrażanie się, dąsanie, kapryszenie i próba podporządkowania sobie innych. Podczas analizy tekstu dzieci, jako obserwatorzy mogą spojrzeć na swoje własne wady. Pozwala to na pewien dystans i relatywną ocenę zachowań bohatera, a poprzez to kształtuje umiejętność właściwego spojrzenia na samego siebie.

5. Coś lepszego   [14 min.]
Historia przekonująca dzieci do pracy w grupie, do wzajemnej pomocy, do troski o drugiego człowieka.

 

O AUTORCE

Beata Andrzejczuk (rocznik 1966) – polska pisarka; członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Laureatka wielu nagród literackich. Autorka kilkudziesięciu opowiadań dla dorosłych i dzieci publikowanych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Austrii, Australii, na Białorusi. Aktywnie angażuje się w pomoc dzieciom borykającym się z różnorodnymi trudnościami, dzięki czemu bardzo dobrze orientuje się w ich problemach. Opracowała m.in. bajki dla dzieci z dysleksją, a także bestsellerową serię Pamiętnik nastolatki. Jest mamą trójki dzieci.

 

O WYDAWNICTWIE

Dom Wydawniczy Rafael powstał w 2000 roku. Poza modlitewnikami, literaturą maryjną i pomocami duszpasterskimi wydawnictwo publikuje literaturę dla dzieci i młodzieży, a także albumy, beletrystykę i książki popularnonaukowe z dziedziny historii. W swojej ofercie posiada także pozycje poświęcone Janowi Pawłowi II.

 

Dom Wydawniczy Rafael 

---

Cena: 19,90 zł
Cena netto: 16,18 zł
Cena w innych sklepach: 14,93 zł
Posłuchaj fragmentu

Format: pliki mp3.
Nie płacisz za dostawę.
Pliki pobierasz z Internetu
zaraz po opłaceniu zamówienia.

Pobierz i słuchaj jak Ci wygodnie:

Pobierz audiobook na Pc Pobierz audiobook na Tablet Pobierz audiobook na Smartphone

Więcej »

Metryczka

Tytuł Opowiastki familijne(5) - zbiór opowiadań
Seria Opowiastki familijne
Autor Beata Andrzejczuk
Lektor Jacek Lecznar
Format mp3 - pliki do pobrania
Długość nagrania 1 godz. 16 min.
ISBN wersji cyfrowej 9788375695540
Wielkość pliku (w MB) 70

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl