Newsletter
X

NIE MA TEGO, CZEGO SZUKASZ?
Zapisz się na NEWSLETTER

1-2 razy w tygodniu będziemy powiadamiać Cię o nowych tytułach

Zapisz się i odbierz kupon z rabatem 8%


Dla dzieci
19.9
PLN
Opowiastki familijne(4) - zbiór opowiadań
Fantastyczny sposób na ciekawe rozmowy z dziećmi

Opowiastki familijne(4) - zbiór opowiadań

Beata Andrzejczuk
Wydawnictwo: Rafael
Czas trwania: 1 godz. 10 min.
(Ilość ocen: 0)

Opowiastki familijne pokochały już setki tysięcy dzieci i rodziców w Polsce! Ciepłe, wzruszające, wychowawcze, pobudzające wyobraźnię, uczące empatii, wrażliwości, układania relacji z rówieśnikami i starszymi, odróżniania dobra od zła, pobudzające małych słuchaczy do refleksji nad takimi wartościami jak koleżeństwo, przyjaźń, szacunek...

Rzadko zdarza się, by zarówno dorośli, jak i mali czytelnicy czy słuchacze tak zgodnie i entuzjastycznie oceniali kierowaną do dzieci literaturę. Tym razem jest tak m.in. dlatego, że świetnie napisane (i przeczytane) historie wciągają i pobudzają wyobraźnię a potem w naturalny rozpoczynają ważne dla dzieci rozmowy z mamą i tatą - rozmowy, które budują silne więzi rodzinne... 

 

SPIS OPOWIADAŃ

1. Chłopiec na wózku   [13 min.]
Próba zwrócenia uwagi na problemy niepełnosprawnych rówieśników i zachęta do zawierania przyjaźni. Poruszony został tutaj również problem empatii. Zdrowy chłopiec postanawia przez jakiś czas poruszać się na wózku. To doświadczenie pozwala mu spojrzeć na problemy niepełnosprawnych rówieśników zupełnie z innej perspektywy.

2. Kto kogo przezywa, tak samo się nazywa    [15 min.]
Opowiadanie porusza temat przezwisk. Kładzie nacisk na szczególnie uciążliwe przezwiska, sprawiające przezywanym dzieciom przykrość. próbuje ukazać krzywdę dziecka, które naznaczone jest mało sympatyczną ,,ksywką”, często nawiązującą do wyglądu bądź widocznego mankamentu. Opowiastka jest próbą zniechęcenia dzieci do przezywania i dokuczania swoim rówieśnikom.

3. Tajemnicze Czamisie   [13 min.]
Główne przesłanie opowiadania to kształtowanie umiejętności i chęci dawania innym własnego czasu, miłości i siebie.

4. Martyniczka   [15 min.]
Zaczarowana laleczka pokrywa się plamami zawsze wtedy, gdy dziecko do którego należy jest niegrzeczne. Opowiadanie o dziecięcych konfliktach i próbie ich rozwiązania.

5. Kłamczucha   [14 min.]
Analiza częstego zjawiska u dzieci jakim jest kłamstwo. Próba rozróżnienia konfabulacji od kłamstwa, a także wymyślania różnych historii, których powodem jest ,,bujna wyobraźnia”.

 

O AUTORCE

Beata Andrzejczuk (rocznik 1966) – polska pisarka; członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Laureatka wielu nagród literackich. Autorka kilkudziesięciu opowiadań dla dorosłych i dzieci publikowanych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Austrii, Australii, na Białorusi. Aktywnie angażuje się w pomoc dzieciom borykającym się z różnorodnymi trudnościami, dzięki czemu bardzo dobrze orientuje się w ich problemach. Opracowała m.in. bajki dla dzieci z dysleksją, a także bestsellerową serię Pamiętnik nastolatki. Jest mamą trójki dzieci.

 

O WYDAWNICTWIE

Dom Wydawniczy Rafael powstał w 2000 roku. Poza modlitewnikami, literaturą maryjną i pomocami duszpasterskimi wydawnictwo publikuje literaturę dla dzieci i młodzieży, a także albumy, beletrystykę i książki popularnonaukowe z dziedziny historii. W swojej ofercie posiada także pozycje poświęcone Janowi Pawłowi II.

 

Dom Wydawniczy Rafael 

---

Cena: 19,90 zł
Cena netto: 16,18 zł
Cena w innych sklepach: 14,93 zł
Posłuchaj fragmentu

Format: pliki mp3.
Nie płacisz za dostawę.
Pliki pobierasz z Internetu
zaraz po opłaceniu zamówienia.

Pobierz i słuchaj jak Ci wygodnie:

Pobierz audiobook na Pc Pobierz audiobook na Tablet Pobierz audiobook na Smartphone

Więcej »

Metryczka

Tytuł Opowiastki familijne(4) - zbiór opowiadań
Seria Opowiastki familijne
Autor Beata Andrzejczuk
Lektor Jacek Lecznar
Format mp3 - pliki do pobrania
Długość nagrania 1 godz. 10 min.
ISBN wersji cyfrowej 9788375695533

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl