Newsletter
X

NIE MA TEGO, CZEGO SZUKASZ?
Zapisz się na NEWSLETTER

1-2 razy w tygodniu będziemy powiadamiać Cię o nowych tytułach

Zapisz się i odbierz kupon z rabatem 8%


Dla dzieci
19.9
PLN
Opowiastki familijne(3) - zbiór opowiadań
Fantastyczny sposób na ciekawe rozmowy z dzieckiem

Opowiastki familijne(3) - zbiór opowiadań

Beata Andrzejczuk
Wydawnictwo: Rafael
Czas trwania: 1 godz. 14 min.
(Ilość ocen: 0)

Opowiastki familijne pokochały już setki tysięcy dzieci i rodziców w Polsce! Ciepłe, wzruszające, wychowawcze, pobudzające wyobraźnię, uczące empatii, wrażliwości, układania relacji z rówieśnikami i starszymi, odróżniania dobra od zła, pobudzające małych słuchaczy do refleksji nad takimi wartościami jak koleżeństwo, przyjaźń, szacunek...

Rzadko zdarza się, by zarówno dorośli, jak i mali czytelnicy czy słuchacze tak zgodnie i entuzjastycznie oceniali kierowaną do dzieci literaturę. Tym razem jest tak m.in. dlatego, że świetnie napisane (i przeczytane) historie wciągają i pobudzają wyobraźnię a potem w naturalny rozpoczynają ważne dla dzieci rozmowy z mamą i tatą - rozmowy, które budują silne więzi rodzinne... 

 

SPIS OPOWIADAŃ

1. Zazdrośnica   [16 min.]
Porusza problematykę zazdrości wśród dzieci, ze szczególnym zwróceniem uwagi na fakt, iż nie jest możliwe posiadanie wszystkiego. W tym kontekście analiza uczucia zazdrości i próba radzenia sobie z nią.

2. Okularnik   [14 min.]
Odrzucenie chłopca przez grupę. Typowy przykład ,,ofiary klasowej”. Rozwiązanie problemu poprzez sprowokowanie sytuacji (rola nauczycielki), w której chłopiec (sprawca zamieszania i kłopotów ,,Okularnika”) potrzebuje jego pomocy.

3. Jagoda   [13 min.]
Opowiadanie porusza upośledzenie fizyczne. Prowokuje do szerokiej dyskusji na temat dzieci ,,wyglądających inaczej”. Kształtuje prawidłowe relacje i rozwija wrażliwość.

4. Pyskata Renata   [10 min.]
W opowiadaniu poruszono częsty problem niewłaściwego wykorzystania słów i tonu głosu. W ustach dzieci stają się one narzędziem, którym próbują bronić się bądź ranić innych; innymi słowy walczyć.

5. Nic nie cieszy Klaudii   [21 min.]
Próba odpowiedzi na pytanie; dlaczego tak wiele dzieci nie potrafi cieszyć się drobnymi rzeczami, dlaczego do zaspokojenia potrzeb, do radości i uśmiechu potrzebują głównie rzeczy materialnych? Opowiadanie uświadamia dzieciom, jaką radość mogą dać rzeczy niematerialne. Mówi o tym, że trzeba cieszyć się życiem i każdą jego chwilą.

 

O AUTORCE

Beata Andrzejczuk (rocznik 1966) – polska pisarka; członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Laureatka wielu nagród literackich. Autorka kilkudziesięciu opowiadań dla dorosłych i dzieci publikowanych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Austrii, Australii, na Białorusi. Aktywnie angażuje się w pomoc dzieciom borykającym się z różnorodnymi trudnościami, dzięki czemu bardzo dobrze orientuje się w ich problemach. Opracowała m.in. bajki dla dzieci z dysleksją, a także bestsellerową serię Pamiętnik nastolatki. Jest mamą trójki dzieci.

 

O WYDAWNICTWIE

Dom Wydawniczy Rafael powstał w 2000 roku. Poza modlitewnikami, literaturą maryjną i pomocami duszpasterskimi wydawnictwo publikuje literaturę dla dzieci i młodzieży, a także albumy, beletrystykę i książki popularnonaukowe z dziedziny historii. W swojej ofercie posiada także pozycje poświęcone Janowi Pawłowi II.

 

Dom Wydawniczy Rafael 

---

Cena: 19,90 zł
Cena netto: 16,18 zł
Cena w innych sklepach: 14,93 zł
Posłuchaj fragmentu

Format: pliki mp3.
Nie płacisz za dostawę.
Pliki pobierasz z Internetu
zaraz po opłaceniu zamówienia.

Pobierz i słuchaj jak Ci wygodnie:

Pobierz audiobook na Pc Pobierz audiobook na Tablet Pobierz audiobook na Smartphone

Więcej »

Metryczka

Tytuł Opowiastki familijne(3) - zbiór opowiadań
Seria Opowiastki familijne
Autor Beata Andrzejczuk
Lektor Jacek Lecznar
Format mp3 - pliki do pobrania
Długość nagrania 1 godz. 14 min.
ISBN wersji cyfrowej 9788375695526
Wielkość pliku (w MB) 68

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl