Newsletter
X

NIE MA TEGO, CZEGO SZUKASZ?
Zapisz się na NEWSLETTER

1-2 razy w tygodniu będziemy powiadamiać Cię o nowych tytułach

Zapisz się i odbierz kupon z rabatem 8%


Dla dzieci
19.9
PLN
Opowiastki familijne(2) - zbiór opowiadań
Fantastyczny sposób na ciekawe rozmowy z dziećmi

Opowiastki familijne(2) - zbiór opowiadań

Beata Andrzejczuk
Wydawnictwo: Rafael
Czas trwania: 1 godz. 14 min.
(Ilość ocen: 1)

Opowiastki familijne pokochały już setki tysięcy dzieci i rodziców w Polsce! Ciepłe, wzruszające, wychowawcze, pobudzające wyobraźnię, uczące empatii, wrażliwości, układania relacji z rówieśnikami i starszymi, odróżniania dobra od zła, pobudzające małych słuchaczy do refleksji nad takimi wartościami jak koleżeństwo, przyjaźń, szacunek...

Rzadko zdarza się, by zarówno dorośli, jak i mali czytelnicy czy słuchacze tak zgodnie i entuzjastycznie oceniali kierowaną do dzieci literaturę. Tym razem jest tak m.in. dlatego, że świetnie napisane (i przeczytane) historie wciągają i pobudzają wyobraźnię a potem w naturalny rozpoczynają ważne dla dzieci rozmowy z mamą i tatą - rozmowy, które budują silne więzi rodzinne... 

 

SPIS OPOWIADAŃ

1. Lena chce mieć lalkę Barbi   [25 min.]
Opowiadanie o kradzieży, która jest wynikiem ogromnej chęci posiadania lalki. Analiza uczuć dziewczynki w związku z kradzieżą. Uświadomienie dzieciom, jak należy się zachować w przypadku, gdy zdarzy im się przywłaszczyć cudzą własność.

2. Bajka o zranionym serduszku   [10 min.]
Próba przekonania dzieci, aby słuchały głosu własnego serduszka i kierowały się w życiu własną wrażliwością.

3. Gabrysia szuka przyjaciela   [13 min.]
Próba znalezienia odpowiedzi na pytanie” Jakie cechy powinien posiadać dobry przyjaciel? I dlaczego? Jakim ja powinienem być przyjacielem? Jaką powinnam być przyjaciółką?

4. Prezent dla Agatki   [14 min.]
Autorka zachęca dzieci do wykonywania własnych, oryginalnych, niepowtarzalnych prezentów. ,,Prezent dla Agatki” to także opowieść o prawdziwej przyjaźni dwóch dziewczynek, dla których to właśnie przyjaciel jest najcenniejszym danym od życia prezentem.

5. Inny   [12 min.]
Problem dzieci upośledzonych umysłowo, opóźnionych w rozwoju. Głównym zamierzeniem tego opowiadania jest dyskusja na temat prawidłowych relacji z osobami chorymi oraz ukazanie, jak wiele można się od nich nauczyć.

 

O AUTORCE

Beata Andrzejczuk (rocznik 1966) – polska pisarka; członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Laureatka wielu nagród literackich. Autorka kilkudziesięciu opowiadań dla dorosłych i dzieci publikowanych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Austrii, Australii, na Białorusi. Aktywnie angażuje się w pomoc dzieciom borykającym się z różnorodnymi trudnościami, dzięki czemu bardzo dobrze orientuje się w ich problemach. Opracowała m.in. bajki dla dzieci z dysleksją, a także bestsellerową serię Pamiętnik nastolatki. Jest mamą trójki dzieci.

 

O WYDAWNICTWIE

Dom Wydawniczy Rafael powstał w 2000 roku. Poza modlitewnikami, literaturą maryjną i pomocami duszpasterskimi wydawnictwo publikuje literaturę dla dzieci i młodzieży, a także albumy, beletrystykę i książki popularnonaukowe z dziedziny historii. W swojej ofercie posiada także pozycje poświęcone Janowi Pawłowi II.

 

Dom Wydawniczy Rafael 

---

Cena: 19,90 zł
Cena netto: 16,18 zł
Cena w innych sklepach: 14,93 zł
Posłuchaj fragmentu

Format: pliki mp3.
Nie płacisz za dostawę.
Pliki pobierasz z Internetu
zaraz po opłaceniu zamówienia.

Pobierz i słuchaj jak Ci wygodnie:

Pobierz audiobook na Pc Pobierz audiobook na Tablet Pobierz audiobook na Smartphone

Więcej »

Metryczka

Tytuł Opowiastki familijne(2) - zbiór opowiadań
Seria Opowiastki familijne
Autor Beata Andrzejczuk
Lektor Jacek Lecznar
Format mp3 - pliki do pobrania
Długość nagrania 1 godz. 14 min.
ISBN wersji cyfrowej 9788375695519
Wielkość pliku (w MB) 68

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl