Newsletter
X

NIE MA TEGO, CZEGO SZUKASZ?
Zapisz się na NEWSLETTER

1-2 razy w tygodniu będziemy powiadamiać Cię o nowych tytułach

Zapisz się i odbierz kupon z rabatem 8%


Dla dzieci
19.9
PLN
Opowiastki familijne(1) - zbiór opowiadań
Fantastyczny sposób na ciekawe rozmowy z dziećmi...

Opowiastki familijne(1) - zbiór opowiadań

Beata Andrzejczuk
Wydawnictwo: Rafael
Czas trwania: 1 godz. 15 min.
(Ilość ocen: 1)

Opowiastki familijne pokochały już setki tysięcy dzieci i rodziców w Polsce! Ciepłe, wzruszające, wychowawcze, pobudzające wyobraźnię, uczące empatii, wrażliwości, układania relacji z rówieśnikami i starszymi, odróżniania dobra od zła, pobudzające małych słuchaczy do refleksji nad takimi wartościami jak koleżeństwo, przyjaźń, szacunek...

Rzadko zdarza się, by zarówno dorośli, jak i mali czytelnicy czy słuchacze tak zgodnie i entuzjastycznie oceniali kierowaną do dzieci literaturę. Tym razem jest tak m.in. dlatego, że świetnie napisane (i przeczytane) historie wciągają i pobudzają wyobraźnię a potem w naturalny rozpoczynają ważne dla dzieci rozmowy z mamą i tatą - rozmowy, które budują silne więzi rodzinne... 

 

SPIS OPOWIADAŃ

1. Czy Edytka jest bardzo brzydka?   [12 min.]
Opowiadanie traktuje o problemie wyśmiewania dziecka biednego, postrzeganego przez grupę rówieśniczą jako ,,gorsze”, inne. Bohaterką jest dziewczynka z Domu Dziecka. Próba rozwiązania konfliktu pomiędzy dziećmi, a dziewczynką poprzez uświadomienie grupie rówieśniczej jej uczuć i przeżyć.

2. Krzysiu chce psa   [15 min.]
Opowiadanie uczące odpowiedzialności za zwierzęta, ze szczególnym zwróceniem uwagi na obowiązki dziecka wobec zwierząt, poprzez ukazanie mocno zarysowanych przykładów z życia chłopca opiekującego się psem.

3. Karolina i Karol    [16 min.]
Przysłowiowe zetknięcie ,,dobra ze złem”, z próbą zwrócenia uwagi na silną osobowość dziewczynki, która nie ulega złu, nie ma w niej chęci naśladownictwa (tak częstej u dzieci), a pragnie zwalczyć je dobrem. Celem opowiadania jest również nakłonienie dzieci do analizy postaci Karola: ,,Dlaczego nagle stał się niegrzeczny?”

4. Nikt mnie nie lubi   [15 min.]
Meritum tego opowiadania stanowi myśl iż: ,,Najwięcej miłości potrzebują dzieci, które najmniej na nią zasługują”. Próba dotarcia do niegrzecznej dziewczynki poprzez życzliwość i serdeczność. Zwalczanie złych zachowań, wyłącznie dobrym postępowaniem.

5. Dzidzia   [17 min.]
Zazdrość o młodsze rodzeństwo. Próba wytłumaczenia dzieciom, dlaczego rodzice poświęcają więcej czasu młodszym członkom rodziny. Utwierdzenie dzieci w przekonaniu, że są bardzo przez rodziców kochane.

 

O AUTORCE

Beata Andrzejczuk (rocznik 1966) – polska pisarka; członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Laureatka wielu nagród literackich. Autorka kilkudziesięciu opowiadań dla dorosłych i dzieci publikowanych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Austrii, Australii, na Białorusi. Aktywnie angażuje się w pomoc dzieciom borykającym się z różnorodnymi trudnościami, dzięki czemu bardzo dobrze orientuje się w ich problemach. Opracowała m.in. bajki dla dzieci z dysleksją, a także bestsellerową serię Pamiętnik nastolatki. Jest mamą trójki dzieci.

 

O WYDAWNICTWIE

Dom Wydawniczy Rafael powstał w 2000 roku. Poza modlitewnikami, literaturą maryjną i pomocami duszpasterskimi wydawnictwo publikuje literaturę dla dzieci i młodzieży, a także albumy, beletrystykę i książki popularnonaukowe z dziedziny historii. W swojej ofercie posiada także pozycje poświęcone Janowi Pawłowi II.

 

Dom Wydawniczy Rafael 

---

Cena: 19,90 zł
Cena netto: 16,18 zł
Cena w innych sklepach: 14,93 zł
Posłuchaj fragmentu

Format: pliki mp3.
Nie płacisz za dostawę.
Pliki pobierasz z Internetu
zaraz po opłaceniu zamówienia.

Pobierz i słuchaj jak Ci wygodnie:

Pobierz audiobook na Pc Pobierz audiobook na Tablet Pobierz audiobook na Smartphone

Więcej »

Metryczka

Tytuł Opowiastki familijne(1) - zbiór opowiadań
Seria Opowiastki familijne
Autor Beata Andrzejczuk
Lektor Jacek Lecznar
Format mp3 - pliki do pobrania
Długość nagrania 1 godz. 15 min.
ISBN wersji cyfrowej 9788375695502
Wielkość pliku (w MB) 70

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl