Newsletter
X

NIE MA TEGO, CZEGO SZUKASZ?
Zapisz się na NEWSLETTER

1-2 razy w tygodniu będziemy powiadamiać Cię o nowych tytułach

Zapisz się i odbierz kupon z rabatem 8%


Literatura obca
23
PLN
Kula i krzyż
Pojedynek i sojusz ateusza z katolikiem

Kula i krzyż

Gilbert Keith Chesterton
Wydawnictwo: Aleksandria
Czas trwania: 10 godz. 30 min.
(Ilość ocen: 1)

 

 

Alegoryczna historia zaciekłego sporu pomiędzy ateistą a gorliwym katolikiem, który dżentelmeni ci postanawiają rozstrzygnąć honorowo krzyżując szpady. Reakcja społeczeństwa i nieprzewidziane wypadki uniemożliwiają jednak przeprowadzenie tej walki. Wojujący Szkoci, zmuszeni do niespodziewanego przymierza, wyruszają więc w pouczającą podróż wypełnioną poważnymi i zawsze aktualnymi dysputami o istocie Boga i znaczeniu ateizmu.

Choć powieść ta powstała ponad 100 lat temu (1909 r.), to pół wieku później (w 1967 r.) w PRL cenzura nie pozwoliła na jej druk a dzisiaj brzmi jak głos w aktualnej debacie (wystarczy wysłuchać fragmentu udostępnianego obok).

Myliłby się jednak ten, kto spodziewałby się poważnej, ciężkiej, pełnej trudnych słów lektury. G. K. Chesterton to mistrz poruszania poważnych tematów w lekki sposób, z inteligentnym humorem i charakterystyczną ironią. Dlatego książkę tę równie dobrze można potraktować jako "dobrą na weekend". Oprócz fantastycznego języka, jest też bowiem wypełniona sensacyjnymi i komicznymi zdarzeniami, które przytrafiają się wyłącznie... Brytyjczykom.

 

O AUTORZE

Gilbert Keith Chesterton (1874-1936) – pisarz angielski, który w czasie swej trwającej ponad 35 lat kariery literackiej stworzył dzieła pasjonujące i niezwykle aktualne po dziś dzień. Był poetą, dziennikarzem, dramaturgiem, filozofem. Niegdyś kontrowersyjny, dziś szczególnie ceniony za genialną umiejętność poruszania w swych powieściach trudnych teologicznych, filozoficznych i politycznych kwestii. W młodości przejawiał postawę agnostyczną. Z czasem zmienił poglądy i włączył się w nurt odnowy duchowej Kościoła anglikańskiego. W 1922 r. przeszedł z anglikanizmu na katolicyzm. Swoją drogę do poznania wiary opisał w monumentalnym dziele Ortodoksja.

 

O WYDAWNICTWIE

ALEKSANDRIA to wydawnictwo z Katowic, które jako jedno z pierwszych postanowiło przełożyć klasykę polskiej i światowej literatury na język mówiony. Angażując do nagrań czołowych polskich aktorów stworzyło zbiór interpretacyjnych arcydzieł. Staraniem Aleksandrii ukazały się w formie audiobooków książki takich autorów jak: Sienkiewicz, Prus, Reymont czy Jasienica a także Eric Emmanuel Schmitt, Mark Twain, Victor Hugo i G. K. Chesterton.

Cena: 23,00 zł
Cena netto: 18,70 zł
Cena w innych sklepach: 14,95 zł
Posłuchaj fragmentu

Format: pliki mp3.
Nie płacisz za dostawę.
Pliki pobierasz z Internetu
zaraz po opłaceniu zamówienia.

Pobierz i słuchaj jak Ci wygodnie:

Pobierz audiobook na Pc Pobierz audiobook na Tablet Pobierz audiobook na Smartphone

Więcej »

Metryczka

Tytuł Kula i krzyż
Autor Gilbert Keith Chesterton
Lektor Zbigniew Wróbel
Długość nagrania 10 godz. 30 min.
Data wydania 2010
ISBN wersji cyfrowej 978-83-60313-35-0

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl