Newsletter
X

NIE MA TEGO, CZEGO SZUKASZ?
Zapisz się na NEWSLETTER

1-2 razy w tygodniu będziemy powiadamiać Cię o nowych tytułach

Zapisz się i odbierz kupon z rabatem 8%


Dla dzieci
22.9
PLN
Kubuś Puchatek
Z tej książki się nie wyrasta

Kubuś Puchatek

Alan Alexander Milne
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Czas trwania: 3 godz. 3 min.
(Ilość ocen: 0)

 LEKTURA SZKOLNA 

To właśnie w Kubusiu Puchatku pierwszy raz pojawia się najsłynniejszy miś na świecie. Spotkamy tutaj przyjaciół ze Stumilowego Lasu, uwielbianych przez wiele pokoleń dzieci. Uczcimy urodziny Kłapouchego, weźmiemy udział w Przyprawie do Bieguna Północnego i zastawimy pułapkę na Słonia.

Wszystko w znakomitej interpretacji Janusza Gajosa.

 

O AUTORZE

Alan Alexander Milne (18 stycznia 1882 - 31 stycznia 1956) – urodził się w Londynie jako trzeci syn dyrektora prywatnej szkoły dla chłopców Henley House. Po ukończeniu z wysokimi notami tej uczelni rozpoczął studia na Uniwersytecie Cambridge, gdzie pod wpływem poznanego tam nauczyciela, pioniera gatunku science-fiction Herberta George’a Wellsa, postanowił zostać pisarzem.

Początkowo utrzymywał się z wątpliwym powodzeniem z pisania artykułów. Stopniowo zaczęło mu się lepiej wieść, gdy rozpoczął regularną współpracę z czasopismem "Punch" w 1906, pisując zwykle krótkie artykuły. W 1913 roku wziął ślub z chrześniaczką właściciela, Dorothy De Selincourt.

Po wojnie, podczas której Milne walczył na froncie i z której wyniósł jak najgorsze wspomnienia, rozpoczął się okres sukcesów literackich pisarza. W 1920 roku zaczęto wystawiać jego sztuki teatralne, zaś w październiku urodził się jego jedyny syn Christopher Robin , znany na całym świecie jako Krzyś. To jemu właśnie na pierwsze urodziny kupił pluszowego misia – Kubusia Puchatka.

 

O WYDAWCY

Nasza Księgarnia - to jedno z najważniejszych i bardzo szczególnych wydawnictw literatury dla dzieci i młodzieży. Jest jedną z najstarszych działających oficyn wydawniczych w Polsce - powstało w 1921 r. Podczas wojny Nasza Księgarnia zeszła do podziemia i nie przerwała działalności.

Dzięki niej wydawane są w Polsce książki takich autorów jak: A. A. Milne, T. Janson czy A. Lindgren. Do autorów najdłużej i najściślej związanych z Wydawnictwem należą: Alina i Czesław Centkiewiczowie, Hanna Ożogowska, Czesław Janczarski, Jan Brzechwa, Adam Bahdaj, Helena Bechlerowa, Irena Jurgielewiczowa, Edmund Niziurski, Ewa Szelburg-Zarembina, Irena Tuwim, Anna Kamieńska, Ludwik Jerzy Kern, czy Wanda Chotomska.

 

Nasza Księgarnia

---

Cena: 22,90 zł
Cena netto: 18,62 zł
Cena w innych sklepach: 17,18 zł
Posłuchaj fragmentu

Format: pliki mp3.
Nie płacisz za dostawę.
Pliki pobierasz z Internetu
zaraz po opłaceniu zamówienia.

Pobierz i słuchaj jak Ci wygodnie:

Pobierz audiobook na Pc Pobierz audiobook na Tablet Pobierz audiobook na Smartphone

Więcej »

Metryczka

Tytuł Kubuś Puchatek
Autor Alan Alexander Milne
Lektor Janusz Gajos
Tłumaczenie Irena Tuwim
Format mp3 - pliki do pobrania
Długość nagrania 3 godz. 3 min.
ISBN wersji cyfrowej 9788310127747
Wielkość pliku (w MB) 172 MB

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl