Newsletter
X

NIE MA TEGO, CZEGO SZUKASZ?
Zapisz się na NEWSLETTER

1-2 razy w tygodniu będziemy powiadamiać Cię o nowych tytułach

Zapisz się i odbierz kupon z rabatem 8%


Świat Biblii
39.9
PLN
Jezus
  • nowość
Odkryj Jezusa na nowo

Jezus

James Martin SJ
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Czas trwania: 20 godz. 40 min.
(Ilość ocen: 0)


To szczera opowieść o doświadczeniach wiary, z elementami przygody i humoru. James Martin SJ zaprasza czytelników, by w zupełnie nowy, inspirujący i poruszający sposób dotknęli tego, o czym mówią Ewangelie – i lepiej zrozumieli Jezusa. Ta wyjątkowa i przyjazna w odbiorze biografia Jezusa adresowana jest zarówno do tych, którzy już mają o Nim wiedzę, jak i do tych, którzy dopiero chcieliby Go poznać.

Refleksje teologiczne i duchowe przeplatają się z anegdotami z podróży dwóch jezuitów. Jest to zarazem nietypowy przewodnik po Ziemi Świętej, pisany z osobistej perspektywy. Szczegóły historyczne przenoszą nas w czasie – dzięki nim patrzymy na świat oczyma Jezusa.

Nieważne, jak dużo lub jak mało wiesz o Jezusie – ta książka będzie dla Ciebie nieoceniona.

DOWIEDZ SIĘ

  • Dlaczego Gehenna jest prześliczna? 
  • W którym mieście Jezus dokonał wielu cudów? 
  • Dlaczego Ziemia Święta nazywana jest Piątą Ewangelią?
 
 
 

POLECAJĄ

Scott Hahn, wykładowca teologii i Pisma Świętego w Franciscan University in Steubenville, Ohio, autor licznych publikacji
Ojciec Martin świadkami swojej opowieści czyni archeologów i egzegetów. Odkrywa przed nami własne doświadczenia. A wszystko to w służbie wspaniałej historii – najwspanialszej, jaką kiedykolwiek opowiedziano. Jeśli będę miał ten przywilej udać się raz jeszcze do Ziemi Świętej, będę na nią patrzył zupełnie inaczej – bo przeczytałem tę książkę.

Harvey Cox, Harvard Divinity School
Czy naprawdę potrzebujemy kolejnej książki o Jezusie? Jeśli miałby to być ta właśnie książka, odpowiedź brzmi: tak, potrzebujemy. J. Martin podszedł do tematu w sposób wyjątkowy i oryginalny; daje czytelnikowi niezwykłe spojrzenie na Nazaret, gdzie indziej niedostępne.

Ronald Rolheiser OMI, autor The Holy Longing i Rozbitej latarni
Czy można o Jezusie powiedzieć jeszcze coś, czego by już nie powiedział kto inny? Martin w odpowiedzi na to pytanie daje nam wnikliwe, zrównoważone, inteligentne, wszechstronne i pełne wiary przemyślenia z własnej podróży w poszukiwaniu Jezusa. To książka dla każdego, bez względu na wyznanie czy przekonania. James Martin w najlepszym wydaniu!

Washington Post
Po części przewodnik, po części pamiętnik, po części coś niezwykle Maritnesque – to znaczy dowcipny, otwarty, głęboki.

Paul Raushenbush, szef działu religijnego „The Huffington Post”
To książka o Jezusie dla ludzi myślących, którzy chcieliby spojrzeć na osobę Jezusa przez pryzmat mądrej, dowcipnej, przesyconej modlitwą, głębokiej wiary ojca Martina.


 

O AUTORZE

James Martin SJ jest doświadczonym kierownikiem duchowym, znanym publicystą, wydawcą działu kultury w magazynie America, autorem licznych książek, m.in. Mojego życia ze świętymi (jedna z najlepszych książek roku 2006 wg magazynu Publisher Weekly) oraz bestsellerowego Jezuickiego przewodnika po (prawie) wszystkim.

Za swe publikacje był wielokrotnie nagradzany, jego książki trafiają na czołowe miejsca najważniejszych list bestsellerów. Ojciec Martin często wypowiada się w mediach krajowych i międzynarodowych, o jego komentarze zabiegają redakcje zarówno katolickie, jak i świeckie.

Zanim w 1988 roku wstąpił do Towarzystwa Jezusowego, Martin ukończył Wharton School of Business i pracował w General Electric.

 

O LEKTORZE

Aleksander Machalica - aktor teatralny i filmowy, wywodzący się ze znanej aktorskiej rodziny. Za swe role kilkakrotnie nagradzany był Srebrną Maską – m.in. za kreacje postaci Algiera w Nie-Boskiej komedii Zygmunta Krasińskiego w reż. Krzysztofa Babickiego, Camilla w Zimowej opowieści Williama Szekspira w reż. Krzysztofa Warlikowskiego oraz za monodram Ojciec według Antoniego Czechowa.

 

O WYDAWNICTWIE

Wydawnictwo jest działem spółki Święty Wojciech Dom Medialny, która publikuje książki od 1897 roku. Wydaje Pismo Święte, podręczniki do nauki religii, pomoce duszpasterskie i katechetyczne, modlitewniki, książki o wierze i duchowości, poradniki, beletrystykę oraz książki dla dzieci i młodzieży.

 

Święty Wojciech Wydawnictwo

 

---

Cena: 39,90 zł
Cena netto: 32,44 zł
Cena w innych sklepach: 29,93 zł
Posłuchaj fragmentu

Format: pliki mp3.
Nie płacisz za dostawę.
Pliki pobierasz z Internetu
zaraz po opłaceniu zamówienia.

Pobierz i słuchaj jak Ci wygodnie:

Pobierz audiobook na Pc Pobierz audiobook na Tablet Pobierz audiobook na Smartphone

Więcej »

Metryczka

Tytuł Jezus
Autor James Martin SJ
Lektor Aleksander Machalica
Tłumaczenie -
Format mp3 - pliki do pobrania
Długość nagrania 20 godz. 40 min.
Data wydania 2016
ISBN wersji cyfrowej 9788380650480
Wielkość pliku (w MB) 1,2 GB

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl