Newsletter
X

NIE MA TEGO, CZEGO SZUKASZ?
Zapisz się na NEWSLETTER

1-2 razy w tygodniu będziemy powiadamiać Cię o nowych tytułach

Zapisz się i odbierz kupon z rabatem 8%


Duchowość
28.9
PLN
Dzieje duszy
"Coś dla wszystkich z wyjątkiem tych, którzy idą drogą niezwykłą" - Św. Teresa z Lisieux

Dzieje duszy

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Czas trwania: 9 godz. 50 min.
(Ilość ocen: 3)


Czy św. Teresa z Lisieux jest jeszcze dalej współczesną świętą? Czy nie przestała nią być dla pokolenia, które dziś dojrzewa w Kościele? Trzeba by o to zapytać ludzi tego pokolenia. Niech mi jednak wolno będzie zauważyć, że święci właściwie nigdy się nie starzeją i nie przedawniają. Stale pozostają świadkami młodości Kościoła. Nigdy nie stają się tylko postaciami z przeszłości, ludźmi jakiegoś wczoraj. Wręcz przeciwnie: zawsze są ludźmi jutra

Jan Paweł II, Lisieux, 2 VI 1980 r.

 

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus pozostawiła wiele pism, które przeniknięte charyzmatem ewangelicznej mądrości, klasyfikują ich Autora w gronie „mistrzów życia duchowego” (por. Jan Paweł II, List apostolski Divini amoris scientia, 1997). Najważniejsze dzieło to autobiografia zawarta w Rękopisach A, B, C (znana jako Dzieje duszy). Rękopis A to wspomnienia św. Teresy obejmujące czas od wczesnego dzieciństwa do wstąpienia do Karmelu i złożenia pierwszej profesji (1895-1896); Rękopis B stanowi podsumowanie rekolekcji, napisane w formie listu do Jezusa (8 IX 1896) i poprzedzone listem do s. Marii od Najświętszego Serca; Rękopis C z ostatnich miesięcy życia, stanowi zapis rozważań i obserwacji z życia w Karmelu.

Dzieje duszy – to jedna z ważniejszych publikacji w dziejach duchowości katolickiej. Wszystko rozpoczęło się od prośby s. Marii od Najświętszego Serca, aby młodsza siostra spisała swoje wspomnienie z dzieciństwa… Prywatne zapiski młodej zakonnicy z Normandii stały się światowym bestsellerem, opublikowanym w 60 językach, w milionowych nakładach. Dzieje duszy to jednak przede wszystkim zaproszenie do przyjaźni z 24-letnią francuską zakonnicą, która ciągle pragnie poruszyć nasze serca i doprowadzić do Jezusa.

 

O AUTORZE

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus (Teresa MARTIN) urodziła się 2 stycznia 1873 roku w Alençon we Francji. Wychowana w pobożnej rodzinie chrześcijańskiej i w internacie Benedyktynek w Lisieux, w piętnastym roku życia wstąpiła do klasztoru karmelitanek bosych i otrzymała imię Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza. W życiu zakonnym starała się z miłości ku Bogu doskonale spełniać wszystkie, nawet najmniejsze obowiązki. Nazwała tę drogę do doskonałości "małą drogą dziecięctwa duchowego". Widząc, że miłość Boga jest zapomniana, oddała się Jego miłosiernej miłości jako ofiara za zbawienie świata. Swoje przeżycia duchowe notowała w rękopisach znanych pod nazwą Dzieje duszy. Zmarła 30 września 1897 roku. Papież Pius XI kanonizował ją w roku 1925 i ogłosił Patronką Misji Katolickich. 19 października 1997 roku papież Jan Paweł II ogłosił ją Doktorem Kościoła Powszechnego. 

 

O WYDAWNICTWIE

Wydawnictwo Karmelitów Bosych w Krakowie w swojej 75-letniej działalności wydało 577 pozycji książkowych i pism periodycznych o łącznym nakładzie ponad trzech milionów egzemplarzy. Wciąż wywiera znaczący wpływ na rozwój kultury duchowej Kościoła w Polsce. Wydawnictwo udostępniło i ukazało najcenniejsze skarby literatury ascetycznej i mistycznej, przede wszystkim z zakresu duchowości karmelitańskiej, a w ten sposób przyczyniło się do pogłębienia życia duchowego Polaków.

Wydawnictwo Karmelitów BOsych 

Cena: 28,90 zł
Cena netto: 23,50 zł
Cena w innych sklepach: 18,79 zł
Posłuchaj fragmentu

Format: pliki mp3.
Nie płacisz za dostawę.
Pliki pobierasz z Internetu
zaraz po opłaceniu zamówienia.

Pobierz i słuchaj jak Ci wygodnie:

Pobierz audiobook na Pc Pobierz audiobook na Tablet Pobierz audiobook na Smartphone

Więcej »

Metryczka

Tytuł Dzieje duszy
Seria Klasyka karmelitańska
Autor Św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Lektor Anna Cieślak
Format mp3 - pliki do pobrania
Długość nagrania 9 godz. 50 min.
Data wydania 2011

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl