Newsletter
X

NIE MA TEGO, CZEGO SZUKASZ?
Zapisz się na NEWSLETTER

1-2 razy w tygodniu będziemy powiadamiać Cię o nowych tytułach

Zapisz się i odbierz kupon z rabatem 8%


Literatura obca
23
PLN
Człowiek, który był czwartkiem
Tajni agenci z głębszym przesłaniem

Człowiek, który był czwartkiem

Gilbert Keith Chesterton
Wydawnictwo: Aleksandria
Czas trwania: 7 godz. 21 min.
(Ilość ocen: 0)

Na pierwszy rzut oka (ucha) Człowiek, który był Czwartkiem wydaje się być tylko wciągającą powieścią detektywistyczną. I rzeczywiście nią jest - podobno najlepiej oddaje charakter i metody pracy tajnych agentów Jej Królewskiej Mości, nawet, jeśli opisane sytuacje wydają się być chwilami surrealistyczne. Jednak nie byłaby to powieść G. K. Chestertona, gdyby za tym sensacyjnym sztafażem nie kryło się głębsze przesłanie. Jest to więc także powieść, która prowokuje rozważania dotykające kwestii politycznych, religijnych i filozoficznych. Prawdziwa intelektualna uczta.

 

O AUTORZE

Gilbert Keith Chesterton (1874-1936) – pisarz angielski, który w czasie swej trwającej ponad 35 lat kariery literackiej stworzył dzieła pasjonujące i niezwykle aktualne po dziś dzień. Był poetą, dziennikarzem, dramaturgiem, filozofem. Niegdyś kontrowersyjny, dziś szczególnie ceniony za genialną umiejętność poruszania w swych powieściach trudnych teologicznych, filozoficznych i politycznych kwestii. W młodości przejawiał postawę agnostyczną. Z czasem zmienił poglądy i włączył się w nurt odnowy duchowej Kościoła anglikańskiego. W 1922 r. przeszedł z anglikanizmu na katolicyzm. Swoją drogę do poznania wiary opisał w monumentalnym dziele Ortodoksja.

 

O WYDAWNICTWIE

ALEKSANDRIA to wydawnictwo z Katowic, które jako jedno z pierwszych postanowiło przełożyć klasykę polskiej i światowej literatury na język mówiony. Angażując do nagrań czołowych polskich aktorów stworzyło zbiór interpretacyjnych arcydzieł. Staraniem Aleksandrii ukazały się w formie audiobooków książki takich autorów jak: Sienkiewicz, Prus, Reymont czy Jasienica a także Eric Emmanuel Schmitt, Mark Twain, Victor Hugo i G. K. Chesterton.

Cena: 23,00 zł
Cena netto: 18,70 zł
Cena w innych sklepach: 14,95 zł
Posłuchaj fragmentu

Format: pliki mp3.
Nie płacisz za dostawę.
Pliki pobierasz z Internetu
zaraz po opłaceniu zamówienia.

Pobierz i słuchaj jak Ci wygodnie:

Pobierz audiobook na Pc Pobierz audiobook na Tablet Pobierz audiobook na Smartphone

Więcej »

Metryczka

Tytuł Człowiek, który był czwartkiem
Autor Gilbert Keith Chesterton
Lektor Zbigniew Wróbel
Tłumaczenie Maria Skibniewska
Format mp3 - pliki do pobrania
Długość nagrania 7 godz. 21 min.
Data wydania 2010

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl