Newsletter
X

NIE MA TEGO, CZEGO SZUKASZ?
Zapisz się na NEWSLETTER

1-2 razy w tygodniu będziemy powiadamiać Cię o nowych tytułach

Zapisz się i odbierz kupon z rabatem 8%


Apologetyka
22
PLN
Chrześcijaństwo po prostu
Nikt dotąd nie wytłumaczył tego lepiej

Chrześcijaństwo po prostu

Clive Staples Lewis
Wydawnictwo: Media Rodzina
Czas trwania: 7 godz. 34 min.
(Ilość ocen: 4)


Chrześcijaństwo po prostu  C.S. Lewisa to zbiór kilkunastu krótkich esejów o tematyce religijnej, będących niezwykle udaną próbą przybliżenia najważniejszych zagadnień wiary chrześcijańskiej. Mowa tu zarówno o chrześcijańskich wartościach w relacjach międzyludzkich (małżeństwie, miłości czy przebaczeniu), jak i kwestiach teologicznych (jakie uzasadnienie ma wiara w Jezusa, na czym polega grzech, co to jest Trójca Święta). Błyskotliwie napisany tekst skierowany jest zarówno do osób wierzących, jak i tych, które wątpią lub poszukują; tak do wprawionych w teologicznym języku, jak i tych, którzy nie posiadają specjalnego przygotowania a jedynie chcą wiedzieć, aby wierzyć.

Poszczególne fragmenty książki powstawały początkowo z myślą o ich emisji w audycji radiowej. Interpretacja Zbigniewa Zapasiewicza przywraca im więc w pewien sposób pierwotny, dźwiękowy charakter.

 

O AUTORZE

Clive Staples Lewis (1898 - 1963) - pisarz, teolog, poeta, znawca literatury średniowiecznej, profesor Uniwersytetów Oxford i Cambridge. Znany z inspirowanej chrześcijańskim przesłaniem serii książek dla dzieci Opowieści z Narnii, ale przede wszystkim ze swoich książek apologetycznych, które stały się niedościgłym wzorem popularnej literatury teologicznej.
Urodził się w Belfaście. Jako młody człowiek odrzucił wiarę. Jednak jego intelektualne poszukiwania doprowadziły go w wieku 31 lat do teizmu. Ostatecznie dołączył do wspólnoty Kościoła Anglikańskiego. Swoją duchową podróż opisał w książce Zaskoczony radością.
Twórczość C. S. Lewisa stanowi ważny punkt odniesienia dla kolejnych pokoleń chrześcijan. I to w równym stopniu katolików, jak i protestantów. Przede wszystkim dla tych, których wiara szuka zrozumienia.

 

O WYDAWNICTWIE

MEDIA RODZINA wydaje książki dla dzieci i młodzieży, a także tytuły psychologiczne i poradniki dla rodziców. Wydawnictwo rozpoczęło działalność w 1992 r. od publikacji słynnego poradnika Adele Faber i Elaine Mazlish Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły. Do tej pory opublikowało ponad pięćset tytułów. Motto Wydawnictwa brzmi: Wydajemy książki, które pomagają żyć.

 

Media Rodzina

 

---

Cena: 22,00 zł
Cena netto: 17,89 zł
Cena w innych sklepach: 16,50 zł
Posłuchaj fragmentu

Format: pliki mp3.
Nie płacisz za dostawę.
Pliki pobierasz z Internetu
zaraz po opłaceniu zamówienia.

Pobierz i słuchaj jak Ci wygodnie:

Pobierz audiobook na Pc Pobierz audiobook na Tablet Pobierz audiobook na Smartphone

Więcej »

Metryczka

Tytuł Chrześcijaństwo po prostu
Autor Clive Staples Lewis
Lektor Zbigniew Zapasiewicz
Tłumaczenie Piotr Szymczak
Format mp3 - pliki do pobrania
Długość nagrania 7 godz. 34 min.
ISBN wersji cyfrowej 9788372787316
Wielkość pliku (w MB) 400.0 MB

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl