Newsletter
X

NIE MA TEGO, CZEGO SZUKASZ?
Zapisz się na NEWSLETTER

1-2 razy w tygodniu będziemy powiadamiać Cię o nowych tytułach

Zapisz się i odbierz kupon z rabatem 8%


Dla dzieci
9.9
PLN
Baśnie 3
Baśnie Andersena w nowym przekładzie

Baśnie 3

Hans Christian Andersen
Wydawnictwo: Media Rodzina
Czas trwania: 1 godz. 5 min.
(Ilość ocen: 0)


Takich baśni Andersena nie znaliście! Nowe tłumaczenie, po raz pierwszy bezpośrednio z języka duńskiego, zostało przygotowane specjalnie z okazji 200 rocznicy urodzin pisarza.

Przekład z oryginału przywraca właściwy Andersenowi naturalny dialog i narrację charakterystyczną dla prostego języka mówionego – w jego czasach rewolucyjnych w literaturze. On sam tak pisał o baśniach: W stylu miało być słychać, że ktoś baśń opowiada, dlatego język musiał się zbliżać do opowieści ustnej. Autorce nowego przekładu, dyrektorce Duńskiego Instytutu Kultury  i znawczyni duńskiej kultury, udało się zachować zarówno pierwotny wydźwięk baśni, jak i uniknąć błędów poprzedników. Sprawia to, że teraz brzmią one zgoła inaczej, lepiej – co rusz odkrywamy w nich pokłady niezwykłego humoru, czasem ciętą ironię, a niekiedy nawet i satyrę!

Dzięki znakomitej interpretacji Jerzego Stuhra baśnie nabierają ogromnej soczystości, a ich słuchanie to doskonała wprost rozrywka – nie tylko dla młodszych (najlepiej w wieku od 6 lat), ale także i starszych! 

 

SPIS BAŚNI

  1. Mały Klaus i duży Klaus
  2. Świniopas
  3. Śniegowy bałwan
  4. Kwiaty małej Idy

 

O AUTORZE

Hans Christian Andersen (1805 - 1875) - już w dzieciństwie, zachęcony przez ojca - ubogiego szewca i pisarza amatora, mały Hans zaczął pisać pierwsze baśnie i urządzać kukiełkowe teatrzyki. Po śmierci ojca w 1816 roku musiał podjąć pracę. Zarabiał na życie jako tkacz, krawiec, pracował także w fabryce tytoniu. Jednak, ogarnięty miłością do teatru, wyjechał trzy lata później do Kopenhagi.

Tam w Królewskim Teatrze próbował swych sił jako aktor, tancerz i pieśniarz. Jednak bez powodzenia. Zaczął pisać sztuki teatralne, ale z powodu braku wykształcenia popełniał wiele błędów, także ortograficznych, i jego teksty były odrzucane. Dopiero w wieku lat 30, po studiach z filozofii, stał się znanym i poczytnym pisarzem, za sprawą autobiograficznej powieści Improwizator.

Pisania baśni nie traktował w tym czasie poważnie. Jednak to one właśnie przyniosły mu sławę i nieśmiertelność. Publikował je później niemal do końca życia. Widać w nich tendencje romantyczne i realistyczne. Pod nowatorską warstwą kolokwialnego języka ukrywają wyrafinowany morał opowieści. Często spotykamy w nich postaci, które osiągają życiowe szczęście dopiero po latach cierpień i niepowodzeń. Wiele ma charakter autobiograficzny. Andersen miał się o nich wyrazić, iż dzieci oglądają w nich tylko opakowanie, dorośli powinni zajrzeć do wnętrza. 

 

O WYDAWNICTWIE

MEDIA RODZINA wydaje książki dla dzieci i młodzieży, a także tytuły psychologiczne i poradniki dla rodziców. Wydawnictwo rozpoczęło działalność w 1992 r. od publikacji słynnego poradnika Adele Faber i Elaine Mazlish Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły. Do tej pory opublikowało ponad pięćset tytułów. Motto Wydawnictwa brzmi: Wydajemy książki, które pomagają żyć.

Media Rodzina

 

---

Cena: 9,90 zł
Cena netto: 8,05 zł
Cena w innych sklepach: 6,44 zł
Posłuchaj fragmentu

Format: pliki mp3.
Nie płacisz za dostawę.
Pliki pobierasz z Internetu
zaraz po opłaceniu zamówienia.

Pobierz i słuchaj jak Ci wygodnie:

Pobierz audiobook na Pc Pobierz audiobook na Tablet Pobierz audiobook na Smartphone

Więcej »

Metryczka

Tytuł Baśnie 3
Autor Hans Christian Andersen
Lektor Jerzy Stuhr
Tłumaczenie Bogusława Sochańska
Format mp3 - pliki do pobrania
Długość nagrania 1 godz. 5 min.
Data wydania 2005
ISBN wersji cyfrowej 9788372787217
Wielkość pliku (w MB) 61 MB

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl