Newsletter
X

NIE MA TEGO, CZEGO SZUKASZ?
Zapisz się na NEWSLETTER

1-2 razy w tygodniu będziemy powiadamiać Cię o nowych tytułach

Zapisz się i odbierz kupon z rabatem 8%


Dla młodzieży
29.9
PLN
Ania z Zielonego Wzgórza
Historia, która nie przestaje bawić, uczyć, wzruszać... po prostu "evergreen"

Ania z Zielonego Wzgórza

Lucy Maud Montgomery
Czas trwania: 11 godz. 55 min.
(Ilość ocen: 0)

 LEKTURA SZKOLNA 

Klasyka literatury dla dzieci i młodzieży, nie starzejący się międzynarodowy bestseller, od lat zyskujący nowe rzesze wiernych czytelników. Główną bohaterką jest pełna werwy osierocona dziewczyna o niesamowitej wyobraźni, która zamieszkała razem z Mateuszem i Marylą Cuthbertami na Zielonym Wzgórzu.

Ania z Zielonego Wzgórza pojawiła się na rynku w czerwcu 1908 roku i ku wielkiemu zaskoczeniu autorki stała się bestsellerem. Już w połowie września pracowano nad czwartym wznowieniem książki, a pod koniec listopada wyszło jej szóste wydanie.

W ciągu trzech lat od ukazania się pierwszego wydania książki w Anglii sprzedano 9 tys. egzemplarzy, a w latach 1921 - 1933 ponad 100 tys. Gdyby Lucy Maud Montgomery dożyła naszych czasów, byłaby zapewne zdziwiona, że postać, którą stworzyła w 1908 roku, nadal rozczula i rozśmiesza czytelników.

 

O AUTORCE

Lucy Maud Montgomery urodziła się w 1874 r. w Clifton (obecnie Nowy Londyn) na Wyspie Księcia Edwarda (Kanada). Kiedy miała dwa lata, jej matka zmarła, a ojciec ożenił się ponownie i wyjechał, pozostawiając małą Lucy pod opieką mieszkających na farmie w Cavendish dziadków.

Dziewczynka była wychowywana surowo i dorastała w atmosferze ścisłej dyscypliny, dlatego też chętnie uciekała w świat książek. Sama także zaczęła pisać. Jej pierwsze ,,dzieło" opublikowano w lokalnej gazecie, kiedy miała piętnaście lat.

Oprócz serii 10 książek o Ani Shirley, napisała jeszcze dwadzieścia innych powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych czytelników. Zmarła w 1942 r. w Toronto.

 

O WYDAWCY

Założone w 1953 roku, Wydawnictwo Literackie od ponad 60 lat inspiruje najciekawsze zjawiska literackie oraz publikuje najwybitniejszych twórców polskich i światowych: pisarzy, poetów, eseistów, historyków, badaczy kultury.

Wydawnictwo Literackie to najznakomitsze nazwiska polskiej literatury: Miłosz, Szymborska, Barańczak, Kępiński, Herlig-Grudziński, Mrożek, Szczepański, ale także Ks. Jan Twardowski i Karol Wojtyła.

Siedziba Wydawnictwa mieści się w Krakowie przy ul. Długiej 1, w znanej wszystkim kamienicy "Pod Globusem".

Wydawnictwo Literackie

Cena: 29,90 zł
Cena netto: 24,31 zł
Cena w innych sklepach: 19,44 zł
Posłuchaj fragmentu

Format: pliki mp3.
Nie płacisz za dostawę.
Pliki pobierasz z Internetu
zaraz po opłaceniu zamówienia.

Pobierz i słuchaj jak Ci wygodnie:

Pobierz audiobook na Pc Pobierz audiobook na Tablet Pobierz audiobook na Smartphone

Więcej »

Metryczka

Tytuł Ania z Zielonego Wzgórza
Seria Ania z Zielonego Wzgórza
Autor Lucy Maud Montgomery
Lektor Magdalena Różczka
Tłumaczenie Agnieszka Kuc
Format mp3 - pliki do pobrania
Długość nagrania 11 godz. 55 min.
Data wydania 2010
ISBN wersji cyfrowej 9788308051542

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl