Newsletter
X

NIE MA TEGO, CZEGO SZUKASZ?
Zapisz się na NEWSLETTER

1-2 razy w tygodniu będziemy powiadamiać Cię o nowych tytułach

Zapisz się i odbierz kupon z rabatem 8%


Dla młodzieży
29.9
PLN
Ania z Avonlea
Dalsze przygody Ani Shirley w doskonałej interpretacji Marii Seweryn

Ania z Avonlea

Lucy Maud Montgomery
Czas trwania: 8 godz. 50 min.
(Ilość ocen: 0)

 

Ania powraca do Avonlea, by uczyć w tamtejszej szkole. Szybko okazuje się jednak, że praca nauczyciela to prawdziwe wyzwanie. Świeżo upieczona nauczycielka będzie musiała zaskarbić sobie sympatię podopiecznych – a są wśród nich urwisy, złośliwcy i fajtłapy… Na szczęście zdarzają się i bratnie dusze.

Ania nawiązuje nowe przyjaźnie, popada w nowe tarapaty i zaczyna zdawać sobie sprawę, że coraz bardziej zależy jej na pewnym chłopaku…

Seria książek o rudowłosej Ani autorstwa kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery to już klasyka literatury dla dzieci i młodzieży, to nie starzejący się międzynarodowy bestseller, od stu lat zyskujący nowe rzesze wiernych czytelników.

 

Z radością przyjęłam propozycję przeczytania  Ani z Avonlea. Zdarzyło się to, czego oczekiwałam – znalazłam się we wspaniałym świecie wrażliwych ludzi o niezwykłym poczuciu humoru. Mam nadzieję, że słuchanie tego wyjątkowego tekstu sprawi Państwu przyjemność.

Maria Seweryn

O AUTORCE

Lucy Maud Montgomery urodziła się w 1874 r. w Clifton (obecnie Nowy Londyn) na Wyspie Księcia Edwarda (Kanada). Kiedy miała dwa lata, jej matka zmarła, a ojciec ożenił się ponownie i wyjechał, pozostawiając małą Lucy pod opieką mieszkających na farmie w Cavendish dziadków.

Dziewczynka była wychowywana surowo i dorastała w atmosferze ścisłej dyscypliny, dlatego też chętnie uciekała w świat książek. Sama także zaczęła pisać. Jej pierwsze ,,dzieło" opublikowano w lokalnej gazecie, kiedy miała piętnaście lat.

Oprócz serii 10 książek o Ani Shirley, napisała jeszcze dwadzieścia innych powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych czytelników. Zmarła w 1942 r. w Toronto.

 

O WYDAWCY

Założone w 1953 roku, Wydawnictwo Literackie od ponad 60 lat inspiruje najciekawsze zjawiska literackie oraz publikuje najwybitniejszych twórców polskich i światowych: pisarzy, poetów, eseistów, historyków, badaczy kultury.

Wydawnictwo Literackie to najznakomitsze nazwiska polskiej literatury: Miłosz, Szymborska, Barańczak, Kępiński, Herlig-Grudziński, Mrożek, Szczepański, ale także Ks. Jan Twardowski i Karol Wojtyła.

Siedziba Wydawnictwa mieści się w Krakowie przy ul. Długiej 1, w znanej wszystkim kamienicy "Pod Globusem".

Wydawnictwo Literackie

Cena: 29,90 zł
Cena netto: 24,31 zł
Posłuchaj fragmentu

Format: pliki mp3.
Nie płacisz za dostawę.
Pliki pobierasz z Internetu
zaraz po opłaceniu zamówienia.

Pobierz i słuchaj jak Ci wygodnie:

Pobierz audiobook na Pc Pobierz audiobook na Tablet Pobierz audiobook na Smartphone

Więcej »

Metryczka

Tytuł Ania z Avonlea
Autor Lucy Maud Montgomery
Lektor Maria Seweryn
Tłumaczenie Rozalia Bernsteinowa
Format mp3 - pliki do pobrania
Długość nagrania 8 godz. 50 min.
Data wydania 2012
ISBN wersji cyfrowej 9788308051559
Wielkość pliku (w MB) 497 MB

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl